Mød ACTEC på Digital Tech Summit 2026 – stand 902
Den 4.–5. november finder du ACTEC i Øksnehallen, når Digital Tech Summit samler virksomheder, udviklere og teknologispecialister til to dage med innovation, AI og digital transformation. Vi er med for at vise, hvordan den rette batteriløsning kan være med til at gøre nye teknologier til virkelighed.
Batteriteknologi er en vigtig del af udviklingen
Når nye produkter og teknologier udvikles, stiller det ofte særlige krav til strømforsyningen. Det kan handle om driftstid, plads, sikkerhed, levetid eller de omgivelser, produktet skal fungere i.
Hos ACTEC arbejder vi med batteriløsninger til mange forskellige anvendelser – fra standardbatterier til specialudviklede batteripakker.
Hvad kan du opleve på vores stand?
Uanset om du arbejder med produktudvikling, elektronik, IoT eller industrielle løsninger, er der god grund til at kigge forbi.
Hos ACTEC hjælper vi virksomheder med at finde batteriløsninger, der passer til deres produkter og de krav, de skal opfylde.
- Kundetilpassede batteripakker: Batteriløsninger udviklet med udgangspunkt i dit produkts behov for blandt andet kapacitet, størrelse, levetid og ydeevne.
- Batterier til IoT og sensorer: Løsninger til produkter, hvor lavt strømforbrug, driftssikkerhed og lang levetid er afgørende.
- Valg af batteriteknologi: Sparring om de forskellige batteriteknologier, og hvad der giver bedst mening til netop din applikation.
- Fra idé til færdig batteriløsning: Hvordan vi kan hjælpe med udvikling, konstruktion og produktion af batteriløsninger til dit produkt.
Lad os tage en snak om dit næste projekt
En batteriløsning handler om meget mere end blot at vælge et batteri. Den skal fungere sammen med resten af produktet og leve op til kravene i den virkelighed, hvor produktet skal bruges.
Derfor er det en fordel at tænke batteriet ind tidligt i udviklingsprocessen.
På messen har du mulighed for at møde vores team, få faglig sparring og høre mere om, hvordan vi arbejder med batteriløsninger til forskellige brancher og anvendelser.
Vi har også taget en af vores svejsemaskiner med på standen, så du kan få et indblik i en del af vores produktion og de processer, der ligger bag vores batteriløsninger.
Kig forbi – vi glæder os til at møde dig
Har du et konkret projekt, en teknisk udfordring, eller er du bare nysgerrig på mulighederne inden for batteriteknologi?
Så kig forbi, mød vores team og få en uforpligtende snak om, hvad vi kan hjælpe dig med.
Vi ses på Digital Tech Summit den 4.–5. november i Øksnehallen – stand 902.