23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Food Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

Brug mindre tid med automatisk kolonitæller

Koloni scannere fra Interscience “Scan®” gør aflæsning og tælling af kolonier til en nem og hurtig arbejdsgang. Resultaterne er af høj kvalitet med aflæsning af op til 1000 kolonier på 1 sekund.

Anvendes i bl.a. fødevareindustrien, kontrakt- og miljølaboratorier, forskningsinstitutter, kosmetik- og medicinal industrien.

Scan virker på petriskåle, spiralplader, chromogene plader, antibiogram, Petrifilm™, RidaCount™, Compact Dry™ og filtreringsplader. Det er også muligt at lave sine egne tilpassede programmer.

De kolonier, som kan tælles er bl.a. Totalkim, Koliforme / E.coli, Enterobakterier, Listeria og Salmonella, gær og skimmel, Staphylokokker, Legionella, antibiotika resistens og mange flere.

 Læs den fulde artikel her.

Food Diagnostics A/S
Søndre Kajgade 7-9
8500 Grenaa
Norddjurs Kommune
Danmark
CVR nummer: DK26846358
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|instance-web04