23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Food Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Jysk vand-ekspert tog FoodTech Award

Holstebro-virksomheden Hydract vandt årets FoodTech Award, der tirsdag blev overrakt i forbindelse med åbningen af FoodTech-messen i Herning.

Prisen uddeles til den virksomhed, hvis indstillede produkt har den største nyhedsværdi, det største potentiale for implementering og den mest positive indvirkning på omgivelserne, og i år faldt valget på Hydract og virksomhedens vandhydrauliske ventil.

- Tak for det - det er en overraskelse, fordi der er så mange andre gode bidrag. Jeg er ærligt forbavset og samtidig meget stolt på vegne af vores team. Jeg vil gerne takke komitéen - vi ved om nogen, hvor svært det er at trænge igennem med ny teknologi, så vi ser det her som et kæmpe skulderklap. Det er motiverende for os, konstaterede CEO i Hydract Peter Espersen, da han modtog prisen.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.064