23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Food Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce
Del siden
Annonce

Den søde juletid: Bagning i SENIUS Testbageri

Denne december har vores testbageri i Tjele været travlt optaget med nogle interessante bagetests! Vores salgsteam smøgede ærmerne op og kastede sig ud i forme fyldt med cupcakes, muffins og brownies.

Den søde juletid🎄
Bagning i SENIUS Testbageri

Denne december har vores testbageri i Tjele været travlt optaget med nogle interessante bagetests! Vores salgsteam smøgede ærmerne op og kastede sig ud i forme fyldt med cupcakes, muffins og brownies.

Vores team elsker at bage, og det er en kæmpe fordel, når vi besøger bagerier over hele verden. At få hænderne i dejen er det, der driver os. Vi tror på, at det er afgørende for at finde ud af, hvordan man bager en opskrift på den bedst mulige måde.

Løsninger til cupcakes, muffins og brownies

Vores Impingement-ovn var centrum for vores bagningseksperimenter. Vi finjusterede bagetider, temperaturer og teknikker med præcision. Vores mål var enkelt – fantastiske kager, og vi fik det til at ske!

Vores mission var at skabe kager, der er luftige, fugtige og fejlfrit bagt.

Med målbevidst eksperimentering fandt vi den perfekte indstilling for disse kager – og vi kan gøre det samme for din opskrift.

Vi ser fremad 

Vi er meget tilfredse med denne testbagning, for hos SENIUS er bagningsekspertisen vores kerne, og vi elsker at testbage for at bygge videre på vores ekspertise.

Har du ideer til udvikling af dit produkt? Vi er altid her, klar til at drøfte og skræddersy vores løsninger for at imødekomme dine bagesucceser.

Du er velkommen til at kontakte os her

Senius Equipment ApS
Industrivej 6
Ørum
8830 Tjele
Viborg Kommune
Danmark
CVR nummer: DK34049068

Kontaktperson

AJ
Asbjørn Jensen
aj@senius.dk
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.09|