23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Food Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Det sker: Fra hav til bord

GUDP afholder som del af Danfish International en workshop om ressourceeffektivitet på tværs af værdikæden for havfiskeri.
Annonce

GUDP afholder en heldagsworkshop i forbindelse med Danfish International 2013. Det sker torsdag den 10. oktober kl. 9.45-16.00 i Aalborg Kongres & Kultur Center.

Workshoppen giver bl.a. indblik i muligheder og uudnyttede potentialer indenfor fiskeindustrien, inspiration til nye forretningskoncepter og innovativ udnyttelse af havets ressourcer.

Annonce

På programmet er blandt andet Niels Bøknæs fra Royal Greenland, som kommer med eksempler og perspektiver på fiskeindustriens muligheder.

Annonce

Desuden vil adm. direktør for Polar Omega, Nils Christian Jensen tale om muligheder for udnyttelse af industrifisk til konsum/pharma, mens

Annonce

Jens Henrik Møller, partner i GEMBA Seafood Cionsulting, bringer "Potentialer i nye arter" op med henvisning til konkrete eksempler.

Annonce

Se det

samlede program for dagen

her.

Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094|instance-web02