23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Food Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Nyt fra bestyrelser og direktionsgange

Se hvilke virksomheder med relation til fødevareindustrien, der melder om udskiftninger i bestyrelsen eller på ledende poster i denne uge.
Annonce
Copenhagen Wine A/S

Trond Åge Fredheim er indtrådt i direktionen hos Copenhagen Wine A/S i stedet for Svend Peter Wittrup Willumsen (kilde: BIQ.dk).

Copenhagen Wine specialiserer sig i bæredygtig vinproduktion, med fokus på økologisk samt biodynamisk vin fra USA, Frankrig, Chile, Spanien og Italien.

Annonce
Dansk Standard

Jeanette Hassel er blevet ansat som HR-direktør hos Dansk Standard (kilde: Børsen).

Dansk Standard er Danmarks officielle standardiseringsorganisation.

Foodsafe A/S

Michael Elmhoff er med virkning fra 1. september blevet ansat som administrerende direktør hos Foodsafe A/S i stedet for Finn Ulrik Svendsen, der fortsætter som bestyrelsesformand.

Annonce

FoodSafe A/S er leverandør af rengøringsservice og sparringspartner i hygiejnespørgsmål inden for levnedsmiddelindustrien.

Karup Kartoffelmelfabrik A.M.B.A.

Henrik Nørgaard Madsen er indtrådt i bestyrelsen hos Karup Kartoffelmelfabrik A.M.B.A. i stedet for Esben Sangild (kilde: Børsen).

Annonce

Karup Kartoffelmelfabrik bearbejder kartofler til kartoffelmel for ca. 600 jyske andelshavere.

Sealed Air

Jan Wieth er blevet udnævnt til global vice president med ansvar inden for sales commercial excellence hos Sealed Air (kilde: Børsen).

Annonce

Sealed Air er leverandør af emballage.

Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.109|