23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Food Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Aarstiderne årets bedste til internethandel

Øko-leverandøren tog den prestigefyldte guldpris hos FDIH
Annonce

Aarstiderne, der har solgt økologiske måltidskasser via internettet siden 1999, er blevet hædret med den prestigefyldte Guld-pris fra Foreningen for Dansk Internethandel, FDIH.

Guld er den ultimative kategori af de i alt 12 E-handelskategorier, som FDIH uddeler priser i.

Annonce

- Årets guldvinder formår at holde fast i deres oprindelige opskrift på succes og krydrer det samtidig med innovation. De har styr på deres forsyningskæde, de mestrer logistikken og er stærke på brugerinvolvering.

Annonce

- Den forretningsmodel inspirerer mange andre virksomheder – både online og offline – og deres menuer vækker forbrugernes appetit, som man tydeligt ser i den flotte vækst i både antallet af kunder og omsætning, lød det ifølge fdih.dk i juryens begrundelse for at give Guld-prisen til Aarstiderne.

Annonce

Også i specialkategorien "Fødevarer direkte til døren" løb Aarstiderne med førstepladsen - fulgt af Too Good To Go og Irma.dk.

Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|instance-web02