23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Food Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Ny burgerrestaurant vil være en kæde

Green Vibe Burger satser på at brede sig fra Odder til hele landet
Annonce

De tre kokke bag burgerrestauranten Green Vibe Burger har store planer, efter at de slog dørene op til restauranten i Kvickly Odder i oktober.

Jesper Ambrosius Østergaard, Jacob Kallestrup Sørensen og Jesper Dahl Ottosen er således i gang med at kigge efter attraktive placeringer andre steder i landet. Målet er, at de inden for de næste fem år vil vi have mindst fem lignende restauranter rundt omkring i Danmark

Annonce

- Jeg må åbenbart føle mig draget af projekter, som i andres ører lyder fuldstændig vanvittige. Jeg indrømmer da også gerne, at hvis du havde spurgt mig for 10 år siden, om jeg i 2016 ville åbne en restaurant i Kvickly Odder, så ville jeg have svoret, at det ikke ville ske, konstaterer Jesper Ambrosius Østergaard i en pressemeddelelse

Annonce

- Vores mål har været at vise, at en burger kan være et godt måltid, hvis den tilberedes rigtigt. Det er også derfor, at vi har introduceret Burger Brunch, som aldrig er set før i Danmark, tilføjer han med henvisning til Green Vibe Burgers tilbud lørdag og søndag formiddag.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.126|