23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Food Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

100 % DANSK går online

Danish Crowns varemærke 100 % DANSK svinekød går online med ny hjemmeside.

På hjemmesiden

www.100pctdansk.dk

kan man finde inspiration i sunde opskrifter på svinekød, lavet i samarbejde med OL-svømmerne Jeanette Ottesen og Rikke Møller Petersen.

100 % DANSK er nemlig til stede i London på St. Katharine Docks i perioden fra d. 27. juli til d. 12. august.

Her hepper vi på 100 % dansk sejr i vandet, og opdaterer selvfølgelig løbende vores hjemmeside med hvordan, det går svømmepigerne i London.

På St. Katharine Docks er den danske delegation samlet, og igennem hele perioden vil der være spændende aktiviteter, konkurrencer og kokkeshows på standen. Hvis du er så heldig at være i London, er du velkommen til at komme forbi til en smagsprøve.

Ellers er 100 % DANSK at finde i butikkerne herhjemme, hvor der ved udvalgte slagtere og Superbest-butikker kan findes inspirationshæfter med svømmepigerne og meget mere.

Og på

www.100pctdansk.dk

kan man netop nu deltage i konkurrencen om en gourmetrejse for to til London, når sportsfeberen igen har lagt sig.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.144|instance-web01